SUNCOAST BRIDGE ASSOCIATION




UNIT 102 FALL SECTIONAL
November 17-19, 2017
2017 Fall Michael Warchol & Jim Gordon
2017 Fall Michael Warchol & Jim Gordon
2017 Fall Carl Dahl, Jr & Libby Kaufman
2017 Fall Carl Dahl, Jr & Libby Kaufman
2017 Fall Mimi Metz & Suzan Lordi
2017 Fall Mimi Metz & Suzan Lordi
2017 Fall Karen-Paul Miller.jpg
2017 Fall NLM - Karen & Paul Miller
2017 Fall Chuck-Carol Pulvino
2017 FALL NLM - Chuck & Carol Pulvino
2017 Fall Open Swiss
FALL 2017 Fall Open Swiss
2017 Fall NLM Swiss
2017 Fall NLM Swiss

UNIT 102 NLM SECTIONAL
October 6-8, 2017
2017 NLM Susan & Jerry Sherman
Saturday morning NLM - Susan & Jerry Sherman
2017 NLM Barbara Norman & Bob Palmer
Saturday morning NLM - Barbara Norman & Bob Palmer
2017 Saturday afternoon NLM - Janet Moses & Rick Hoffing
Saturday morning NLM - Janet Moses & Rick Hoffing
2017 Saturday afternoon NLM - Julie Parks & Tobie Wheelock
Saturday morning NLM - Julie Parks & Tobie Wheelock
2017 Saturday afternoon NLM - Janet Moses & Rick Hoffing
Saturday afternoon NLM - Gayle Jackson & Stuart Schwartz
2017 Saturday afternoon NLM - Julie Parks & Tobie Wheelock
Saturday afternoon NLM - Chuck & Carol Pulvino
2017 NLM Swiss - Toni Kuxhausen, Marcia Rabb, Chuck & Carol Pulvino
NLM Swiss - Toni Kuxhausen, Marcia Rabb, Chuck & Carol Pulvino

UNIT 102 MEMBERSHIP LUNCHEON
May 21, 2017
New Life Masters
New Life Masters
2017 Ace of Clubs
2017 Ace of Clubs
Swiss 499er winners
Swiss 499er winners
2017 Mini McKenney
2017 Mini McKenney
Swiss Open winners
Swiss Open winners

UNIT 102 2017 PRO-AM
March 26, 2017
2017 ProAm DAvanzo_Wolf
2017 ProAm Winners Robert D'Avanzo - Allan Wolf
2017 ProAm Marilyn_Ashraf
2017 ProAm Winners Marilyn Kay - Ashraf Nour

UNIT 102 SPRING SECTIONAL
May 5-7, 2017
Larry & Harriett
Larry & Harriett
Karen & Paul Miller
Karen & Paul Miller
Yoon and Jeannetteo
Yoon and Jeannette
Carol & Bette
Carol & Bette
Marci Weisgold & Mike
Marci Weisgold & Mike
Ashbacher & Auerbach
Ashbacher & Auerbach
KO winners
KO winners

UNIT 102 2017 PRO-AM
March 26, 2017
2017 ProAm DAvanzo_Wolf
2017 ProAm Winners Robert D'Avanzo - Allan Wolf
2017 ProAm Marilyn_Ashraf
2017 ProAm Winners Marilyn Kay - Ashraf Nour

UNIT 102 WINTER SECTIONAL
January 20-22, 2017
2017 Winter Awards presentation
Presentation with Carol Hamilton, Tom & Margaret
2017 Winter Swiss Teams winners
Open Swiss Teams winners Jim Russel, Gloria Bart, Bob Brent & Larry Auerbach.
Missing are Tom Kniest & Ed Schulte
2017 Winter Golden & Gerner
Friday morning Open winners Vince Golden & Mary Gerner
2017 Winter Jenkins & Dahl
Friday afternoon Open winners Rick Jenkins & Clay Dahl
2017 Winter KO winners
Friday-Saturday KO winners Lou Rabinowitz, Roger Johnson, Herman Schmit and Mike Gibson
2017 Winter Ed & Nie Lih
Saturday morning Open winners Ed Spear and Nie Lih Kalat
2017 Winter Gilbet & Lordi
Saturday afternoon Open winners Susan Gilbert & Tom Lordi

UNIT 102 FALL SECTIONAL
November 18-20, 2016
2017 FALL Chuck & Carol Pulvino
Saturday afternoon NLM - Chuck & Carol Pulvino
2017 FALL Carolyn Holcomb & Marietta Huggard
Saturday afternoon open - Carolyn Holcomb & Marietta Huggard
2017 Fall Open Swiss - Carol Hamilto n, Mike Cafferata & Suzan Lordi. Susan Gilbert not present
Open Swiss - Carol Hamilton, Mike Cafferata & Suzan Lordi. Susan Gilbert not present
2017 Fall NLM Swiss - Ann Friedman, Toni Kuxhausen, Jan Lazar & Susan Gaynor
NLM Swiss - Ann Friedman, Toni Kuxhausen, Jan Lazar & Susan Gaynor
2017 FALL Les Bart & Martha Marsh
Friday afternoon open - Les Bart & Martha Marsh

UNIT 102 NLM SECTIONAL
October 15-16, 2016
2016 NLM Joyce Eck & John Allen
Joyce Eck & John Allen
2016 NLM Barbara & Richard Bailey
Barbara & Richard Bailey
NLM Swiss
NLM Swiss winners

UNIT 102 SPRING SECTIONAL
May 13-15, 2016
Sandy & Bill Nelson
Friday morning winners: Sandy & Bill Nelson
Sally Meckstroth & Arnie Malasky
Saturday morning winners: Sally Meckstroth & Arnie Malasky
NLM Swiss
NLM Swiss winners
Open Swiss
Open Swiss winners
Arnie & Dave
Friday afternoon Open Pairs winners: Arnie Malarky & David Wicentowski
Suzan & Susan
Saturday afternoon Open Pairs winners: Suzan Lordi & Susan Gilbert
Marvin Greene & Anne Runyan
Friday NLM winners: Marvin Greene & Anne Runyan

Annual Awards Luncheon
April 24, 2016
New Life Masters: Bill Mc Clure & Bob D'Avanzo. Open Swiss Winners are Marieetta Huggard, Gen Geiger, Terry McHenry, & Gigi Simpson
New Life Masters: Bill Mc Clure & Bob D'Avanzo.
Ace of Clubs Winners - Les Bart, Ed Spear, Mike Gibson, Linda Patton, Vic Lawrence, Bob D'Avanzo, Marvin Greene
 Mini-McKenney Winners - Vic Lawrence, Mike Gibson, Linda Patton, Bob D'Avanzo, Gen Geiger, Terry McHenry, Les bart, Jim Russell
Ace of Clubs Winners - Les Bart, Ed Spear, Mike Gibson, Linda Patton, Vic Lawrence, Bob D'Avanzo, Marvin Greene
 
Mini-McKenney Winners - Vic Lawrence, Mike Gibson, Linda Patton, Bob D'Avanzo, Gen Geiger, Terry McHenry, Les bart, Jim Russell
 
NLM Winners, Flight A,B Lois & Don Heasley, Barbara Mehnert, Linda Patton
Flight C Harry & Gayle Yaverbaum, Michele Glazer, Norman Powers
NLM Winners, Flight A,B Lois & Don Heasley, Barbara Mehnert, Linda Patton
 
Flight C Harry & Gayle Yaverbaum, Michele Glazer, Norman Powers
 
<FONT color="#ffff99"> Open Swiss Winners are Marieetta Huggard, Gen Geiger, Terry McHenry, & Gigi Simpson</FONT>
Youth Program is Toni Kuxhausen & Iris Wilson with President Carol Hamilton
Open Swiss Winners are Marieetta Huggard, Gen Geiger, Terry McHenry, & Gigi Simpson
Youth Program is Toni Kuxhausen & Iris Wilson
with President Carol Hamilton

Annual Awards Luncheon
June 14, 2015
New Life Masters - Tony Munson, Valerie Hodson, Gaele Barthold, Ann Munson
New Life Masters - Tony Munson, Valerie Hodson, Gaele Barthold, Ann Munson
Ace of Clubs Winners - Libby kaufman, Terry McHenry, Vic Lawrence, George Agnacian, Joyce Leibelt, Dave Wicentowski
Mini-McKenney Winners - Jim Russell, Terry McHenry, Joyce Leibelt, George Agnacian, Dev Pathak
Swiss Team Winners Nielih Kalat, Terry McHenry, Jim Hamilton, Carol Hamilton, Bette Cohn
Carol Hamilton thanking retiring Board Member Sandi Murray

Click here for pictures from the May 2015 Sectional

Click here for pictures from the January 2015 Sectional

0-500 NLM SECTIONAL TOURNAMENT OCTOBER 2012
Berge,Silverman,Welch&Welch
Harris,Harris
Marianne Berge, Judith Silverman, Joe Welch, Mary Welch - Winners of Swiss Teams - flight A & B
Robert Harris,Mary Harris - Winners of the 0-50 Pairs - Saturday A.M.


Sylvia Woodhouse, Frank Woodhouse - Section Top, 0-500 - Saturday A.M.
Carol Franklin, Tom Bernstein - Winners 1st overall flight B - Saturday A.M.
Urick, Palotte, Goldman&Goldman
McFarlane
Ward Palotte, Ann Urick, Robert Goldman, Elizabeth Goldman - winners of Swiss Team flight C
Tom McFarlane and Martin Max - Winners of the 0-5 Pairs, Saturday A.M.


Richy Palmer, Nancy Dudney - Winners 1st overall flight C 0-500, Saturday P.M.
Karin Grandone, Janice Bartner, Section Top, flight C, Saturday A.M.

Jean Mcmurren & Paula Hagan, Winners 1st overall 0-50 pairs- Saturday P.M.
Claire Smith & Gloria Frydman, Winners 1st overall 0-500 Pairs- Saturday A.M.
George Humphreys & Linda Humphreys
Sallie Feldman & Noel Feldman - Winners 1st overall 0-20 pairs, Saturday A.M.
Cynthia, Jane, Michelle
Cynthia Murphy, Jane Huerta, Michelle Golden
0-5 Pairs - Saturday A.M. game
  0-5


HALL OF FAME PAGE 2